Cem Özyol, 25 yıllık iş hayatı süresince, tüm insan kaynakları süreçlerinin farklı sektörlerde (inşaat, otomotiv, çimento, metal, turizm, perakende) ve farklı bakış açılarında (yurtdışı, yurtiçi merkez fonksiyonlar ve bayi ağı, yerli ve yabancı ortaklı firma) uyumlaştırma, yayılım, tutundurulmasında gerek uzman gerekse tepe yönetici olarak etkin roller üstlendi.

2007 yılına kadar Mercedes-Benz Türk A.Ş.‘de İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Pazarlama Direktörlüğü bünyesinde İnsan Kaynakları odağında çeşitli görevlerde bulundu. Mercedes-Benz bayilerinin İnsan Kaynakları süreçlerinin oluşturulması ve tutundurulmasına yönelik yapılan tüm çalışmaları koordine etti. Mercedes-Benz, Chrysler,Jeep ve Dodge markalarının Bayi Akademisi çalışmalarını başlattı. Satış ve servis ağına yönelik sertifikasyon sistemlerini kurdu. Yönetici sertifikasyonu için oluşturulan global proje ekibinde yer aldı. Yönetim Sistemleri ve Yönetici Geliştirme konularında global sertifikaları almaya hak kazandı.

2007-2013 yılları arasında, Sabancı Holding bünyesinde Temsa Global ve Akçansa Çimento şirketlerinde İK yöneticisi olarak sorumluluk üstlendi. Bu dönemde, yurtdışı İK yapılanması, şirket satın almaları ve birleşmeleri sonrası İK süreç adaptasyonu ve sendikal ilişkilerin yönetimi; kurumsal kültür, kariyer yönetimi, yetenek yönetimi, yönetsel gelişim ve işveren markası, konularından sorumlu oldu.

Kariyerinin son 7 yılında İnsan Kaynakları tepe yöneticisi olarak görev aldığı Holding’lerin İK stratejilerine yön verdi.

Cem, kurumsal stratejileri İK hedeflerine dönüştürerek ve ilişkilendirerek stratejik İK planlamasında; iç ve dış müşterilere uygun işveren markası yönetiminde; kaynak planlaması, iş sağlığı ve güvenliği ve proje yönetiminde; farklı endüstrilerden farklı İK yaklaşımlarını birleştirilerek kuruma özel çözümler geliştirmede; bu konularla ilintili eğitim, fasilitasyon, iç iletişim planlaarının oluşturulmasında etkin rol almaktadır.

Cem, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Motto: İlk önce kendine ne olacağını sor, sonra ne yapmak gerekiyorsa yap. / Epiktetos